Data publikacji: The best OFF 6.Solanin!

The best OFF 6.Solanin!

Cały czas solimy! Wraz ze stowarzyszeniem in tractU i ich projektem Biegu Nowe Koło prezentujemy regularne Retrospektywy 6. Solanin Film Festiwal 2014 we Wrocławiu i Szczecinie! Zapraszamy do Sanatorium Kultury (Wrocław) oraz klubu Hormon (Szczecin) i obowiązkowo podajemy repertuar na styczeń. OFF TO MOC!

 


REPERTUAR WROCŁAW - SANATORIUM KULTURY:

 

05.01, poniedziałek, godz. 20:00 - "Psubrat" + "Tomasz i Maria"
12.01, poniedziałek, godz. 20:00 - "Nasza klątwa" + "Joanna" 
19.01, poniedziałek, godz. 20:00 - "Pająk i muchy" + "12 metrów 45 centymetrów" + "Dziennik z podróży" 
26.01, poniedziałek, godz. 20:00 - "Mocna kawa wcale nie jest taka zła"
05.01, poniedziałek, godz. 20
KINO PROFESJONALNE - FABUŁA: PSUBRAT
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Maria Zbąska
Czas: 30 min.


OPIS FILMU:
Panabi to dwunastoletni chłopiec mieszkający na warszawskim osiedlu, na którym rządzi Bocian. Bocian to największy bandyta i, jak to zwykle bywa, ma najładniejszą dziewczynę. Pech chce, że to właśnie w niej zakochuje się brat Panabiego. Zbliżają się Boże Narodzenie, które dla Panabiego zawsze oznacza nadciągającą katastrofę.
O REŻYSERZE: Maria Zbąska jest operatorem, reżyserem filmowym oraz fotografem. Ma na koncie kilka filmów krótkometrażowych, reklamowych, wystaw fotograficznych oraz teledysków. Absolwentka Wydziału Operatorskiego oraz Fotografii PWSFTviT w Łodzi oraz programu EKRAN i STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy.


KINO NIEZALEŻNE: TOMASZ I MARIA
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: KAMIL BILIŃSKI
Czas: 27 min.


OPIS FILMU:
Młodzi złodzieje Tomek i Maria włóczą się po mieście i okradają ludzi. Pewnego dnia Tomek poznaje na ulicy dziewczynę - Elę. Początkowo chce ją okraść, jednak oddaje się pokusie wejścia z nią w specyficzną damsko-męską grę. Tymczasem świat za jego plecami zaczyna się walić. Duchy dotychczasowego życia nękają bohatera. Tomasz wykorzystując znajomość z nie do końca poukładaną Elą, postanawia pozostawić Marię i wskoczyć w nowy system wartości. Maria, z racji swoich ograniczeń, nie rozumie decyzji Tomka. Zabija Elę, co ściąga Tomasza do starego życia na powrót.

 

12.01, poniedziałek, godz. 20
KINO PROFESJONALNE - DOKUMENT: NASZA KLĄTWA
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Tomasz Śliwiński
Czas: 27 min.


OPIS FILMU:
Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.
O REŻYSERZE: Tomasz Śliwiński - Student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Wydziału ETI oraz Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Zajmuje się fotografią i filmem. Jego film „Nasza klątwa” (2013) prezentowany był na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na festiwalu w Locarno, IDFA (gdzie otrzymał Nominację do Nagrody za Najlepszy Film Studencki) oraz Aspen ShortsFest (nagroda za Najlepszy Dokument). Razem z Magdą Hueckel założył grupę Muzungu-art, w ramach której wspólnie tworzą subiektywny dokument fotograficzny z licznych podróży po świecie. Ich prace prezentowane były m.in. w Tate Britain Gallery w Londynie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.


KINO PROFESJONALNE - WYRÓŻNIENIE: JOANNA
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Aneta Kopacz
Czas: 40 min.


OPIS FILMU:
Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu i o miłości.


19.01, poniedziałek, godz. 20
NAJLEPSZA ANIMACJA: PAJĄK I MUCHY
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Tessa Moult-Milewska
Czas: 4 min.


OPIS FILMU:
"Pająk i Muchy" to autorska interpretacja wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule. Motywem przewodnim jest konflikt między starzejącym się, lecz nadal przebiegłym Pająkiem a jego ofiarami - głupiutkimi Muchami. Świat, w którym osadzona jest akcja animacji to agresywnie rozrastające się Miasto, poniekąd "konsumujące" swoich mieszkańców.


O REŻYSERZE:
Stypendystka Warszawskiej Szkoły Filmowej, absolwentka Filmowej Akademii Miroslawa Onricka w Pisku, reżyserka nagradzanej animacji Konstruktor.

KINO LUBUSKIE: 12. METRÓW 45.CENTYMETRÓW
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Aleksander Prugar
Czas: 15 min.


OPIS FILMU:
Dokument opowiada o powstaniu pomnika Jana Pawła II dla Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Produkcja pomnika odbyła się w Nowej Soli. Film powstał pod opieką artystyczną Grażyny Kędzielawskiej.


KINO PROFESJONALNE - DOKUMENT: DZIENNIK Z PODRÓŻY
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Piotr Stasik
Czas: 52 min.


OPIS FILMU:
Film opowiada historię przyjaźni Tadeusza Rolke, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej, i 15-letniego, zafascynowanego fotografią Michała.Osią narracji jest letni projekt fotograficzny – tytułowa podróż po Polsce, w którą wyruszają bohaterowie. Relacja uczeń-mistrz, szkoła rzemiosła, będąca w zasadzie metaforą dla szkoły życia. Piękny, wzruszający, momentami śmieszny obraz pokoleń połączonych pasją.

 

26.01, poniedziałek, godz. 20
GRAND PRIX 6. SOLANIN FILM FESTIWAL: 
MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA
Rok produkcji: 2014
Reżyseria: Alek Pietrzak
Czas: 47 min.


OPIS FILMU:
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie Łukasz pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.


O REŻYSERZE: Alek Pietrzak - Student reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył szkołę muzyczną II stopnia na fortepianie.

Wieczór rozpoczniemy ciekawą prelekcją, podczas której nie tylko zapoznamy Was z ideą projektu czy informacjami dotyczącymi kina i tego filmu, lecz spróbujemy też zachęcić do rozmowy. Po wprowadzeniu i projekcji zapraszamy na dyskusje, w której podzielimy się przemyśleniami i refleksjami nad obejrzanym obrazem. Prelekcje i dyskusje poprowadzą: Michał Hernes – dziennikarz filmowy związany z portalami Stopklatka.pl i T-Mobile-Music.pl oraz Konrad Paszkowski – dyrektor Solanin Film Festiwal.

 

 

Michał HernesMichał Hernes - dziennikarz filmowy, związany z portalami Stopklatka.pl i T-Mobile-Music.pl, publikował m.in. na łamach „Odry”, „Nowej Fantastyki” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Fetyszysta literackich cytatów. Spełnił swoje marzenie o wywiadach z Rutgerem Hauerem, Paulem Verhoevenem, Johnem Carpenterem, Jonathanem Nolanem, Nicolasem Windingiem Refnem, Gustavo Santaollalą, Ursulą Le Guin i Alexandrem Payne’em.

 

 

REPERTUAR SZCZECIN - KLUB HORMON:

6.01, wtorek, godz. 20 - "Mocna kawa wcale nie jest taka zła"
13.01, wtorek, godz. 20 - "Pająk i muchy" + "Tomasz i Maria" 
20.01, wtorek, godz. 20 - "Joanna"
27.01, wtorek, godz. 20 - "Dziennik z podróży"6.01, wtorek, godz. 20
GRAND PRIX 6. SOLANIN FILM FESTIWAL: 
MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA
Rok produkcji: 2014
Reżyseria: Alek Pietrzak
Czas: 47 min.


OPIS FILMU:
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.
O REŻYSERZE: Alek Pietrzak - Student reżyserii filmowej w Warszawskiej 
Szkole Filmowej. Ukończył szkołę muzyczną II stopnia na fortepianie.

 

13.01, wtorek, godz. 20

NAJLEPSZA ANIMACJA: PAJĄK I MUCHY
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Tessa Moult-Milewska
Czas: 4 min.
OPIS FILMU:
"Pająk i Muchy" to autorska interpretacja wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule. Motywem przewodnim jest konflikt między starzejącym się, lecz nadal przebiegłym Pająkiem a jego ofiarami - głupiutkimi Muchami. Świat w którym osadzona jest akcja animacji to agresywnie rozrastające się Miasto, poniekąd "konsumujące" swoich mieszkańców.
O REŻYSERZE:
Stypendystka Warszawskiej Szkoły Filmowej, absolwentka Filmowej Akademii Miroslawa Onricka w Pisku, reżyserka nagradzanej animacji Konstruktor.

KINO NIEZALEŻNE: TOMASZ I MARIA
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: KAMIL BILIŃSKI
Czas: 27 min.

OPIS FILMU:
Młodzi złodzieje Tomek i Maria włóczą się po mieście i okradają ludzi. 
Pewnego dnia Tomek poznaje na ulicy dziewczynę - Elę. Początkowo chce ją okraść, jednak oddaje się pokusie wejścia z nią w specyficzną damsko-męską grę. Tymczasem świat za jego plecami zaczyna się walić. Duchy dotychczasowego życia nękają bohatera. Tomasz wykorzystując znajomość z nie do końca poukładaną Elą, postanawia pozostawić Marię i wskoczyć w nowy system wartości. Maria, z racji swoich ograniczeń, nie rozumie decyzji Tomka. Zabija Elę, co ściąga Tomasza do starego życia na powrót.


20.01, wtorek, godz. 20
KINO PROFESJONALNE - WYRÓŻNIENIE: JOANNA
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Aneta Kopacz
Czas: 40 min.

OPIS FILMU:
Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy,często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu i o miłości.


27.01, wtorek, godz. 20
KINO PROFESJONALNE - DOKUMENT: DZIENNIK Z PODRÓŻY
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Piotr Stasik
Czas: 52 min.

OPIS FILMU:
Film opowiada historię przyjaźni Tadeusza Rolke, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej, i 15-letniego, zafascynowanego fotografią Michała.Osią narracji jest letni projekt fotograficzny – tytułowa podróż po Polsce, w którą wyruszają bohaterowie. Relacja uczeń-mistrz, szkoła rzemiosła, będąca w zasadzie metaforą dla szkoły życia. Piękny, wzruszający, momentami śmieszny obraz pokoleń połączonych pasją.
Zapraszamy do Cafe Hormon!

: ile chcesz, tyle dajesz - w lokalu znajdziecie puszkę, która nie jest taka, aby obrażać się, gdy ktoś wrzuca do niej symboliczną złotówkę. (-:
Nie chcemy biletować wejścia, lecz wsparcie pomoże nam w jeszcze lepszej organizacji dla Was kolejnych pokazów. Zróbmy to razem!

 

 

in tractU

Więcej o Stowarzyszeniu Integracji i Kultury

in tractU: www.intractu.pl


Podziel się tym:
facebook œledzik wykop.pl twitter blip digg google buzz del.icio.us pinger flaker

« powrót

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o Solanin Film Festiwal?

OFF TO MOC!

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego

Honorowy Solanin: Ryszard Bugajski

Honorowy Solanin: Wojtek Smarzowski

Solanin Film Festiwal : Zwycięzcy

5.Solanin Film Festiwal 2013: Zwycięzcy

4.Solanin Film Festiwal 2012: Zwycięzcy

3.Solanin Film Festiwal 2011: Zwycięzcy

2.Solanin Film Festiwal 2010: Zwycięzcy

1.Solanin Film Festiwal 2009: Zwycięzcy

4. Solanin Film Festiwal 15-19 sierpnia 2012 Nowa Sól - offowy festiwal filmowy 4. SOLANIN FILM FESTIWAL łączy w sobie przegląd najlepszych filmów światowego kina oraz konkurs kina niezależnego, który jest skierowany do młodych i ambitnych twórców. Festiwal odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2012 w nowej Soli.

 

KCP System: Dream CMS © 2023 Solanin Film Festiwal - OFF TO MOC!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. akceptuj ✓