Wojciech SmarzowskiKONKURS KINA PROFESJONALNEGO


AB OVO

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Piotr Janiszewski
Czas: 6 min.


OPIS FILMU:

Ab ovo opowiada historię życia - od narodzin aż do śmierci. Zdjęcia zrobione zostały w jednej z polskich ubojni. Wejście tu jest surowo zabronione. Niewielu z nas wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.


O REŻYSERZE:

Piotr JaniszewskiPochodzi z Mazur. Ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich. Uwielbia dobre, polskie kino - Munk, Chmielewski, Chęciński, Bareja, Koterski, Machulski, Bromski, Pasikowski - i taką drogą chce iść. Nie rezygnuje z aktorstwa i gra również w swoich filmach. Jego pierwsze prace były utworami zaangażowanymi i dotykającymi spraw i problemów rodzinnego miasta. Podejmował również próby tworzenia lokalnych mediów.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Gdynia Film Festival, Młodzi i Film w Koszalinie, Węgiel Student Film Festiwal, Festiwal Filmowy DRZWI i Gdańsk DocFilm Festival

Kadr z filmu Ab ovo  Kadr z filmu Ab ovo

Kadr z filmu Ab ovo



ECHO

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Marcin Filipowicz
Czas: 19 min.


OPIS FILMU:

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy wymagającym ojcem a jego jedenastoletnim synem. Po dłuższej nieobecności ojciec wraca niespodziewanie i zabiera swojego syna na wakacje. W tajemniczym lesie uczy chłopaka podstawowych umiejętności, które musi znać każdy mężczyzna, by przetrwać w najtrudniejszych warunkach: rozpalania ognia, budowy szałasu, ukrywania się pod wodą...


O REŻYSERZE:

Marcin FilipowiczMarcin Filipowicz (1985) Podróżnik, reżyser filmowy, fotograf. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy i prawie absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego. Właściciel firmy produkcyjnej SKrawki DocFilm. W wolnych chwilach wsiada do samochodu i odjeżdża.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

2012 - Nowe Horyzonty

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

2012 - Nowe Horyzonty - Najlepszy film krótkometrażowy

Kadr z filmu Echo  Kadr z filmu Echo

Kadr z filmu Echo



IDZIEMY NA WOJNę!

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Krzysztof Kasior
Czas: 29 min.


OPIS FILMU:

Mała prowincjonalna miejscowość. Michał i Kuba marzą o własnym biznesie. By pozyskać fundusze na rozkręcenie interesu, zgłaszają się do odbycia misji w Afganistanie. IV zmiana kontyngentu sił stabilizacyjnych okazuje się pechowa: podczas jednego z patroli samochód, którym jadą przyjaciele, wpada na minę. Po powrocie do domu Michałowi bardzo trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Film został oparty na motywach prawdziwej historii szkockiego szeregowca Barry'ego Delaneya.


O REŻYSERZE:

Krzysztof KasiorKrzysztof Kasior urodzony w 1980 r w Trzebnicy. Studiuje na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tworzy krótkie etiudy fabularne i dokumentalne. Obecnie pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

2013 10th Media Wave, Hungary 2013 25th Dresden film festival, Germany 2012 ExGround FilmFest, GERMANY 2012 10th International Film Festival TOFIFEST, POLAND 2012 9th Segreteria Sedicicorto Film Festival, ITALY 2012 31th Młodzi i Film Koszalin, POLAND Best Short 2012 12th IFF New Horizons, Wrocław, POLAND 2012 62th IFF Cannes, FRANCE 2012 ISFF 2012 Ravenna, ITALY 2012 52th KFF Kraków, POLAND 2012 5th OFF Plus Camera, POLAND 2012 13th KAN Wrocław, POLAND

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Złoty Jantar - Najlepszy debiut krótkometrażowy 2012

Kadr z filmu Idziemy na wojnę!  Kadr z filmu Idziemy na wojnę!

Kadr z filmu Idziemy na wojnę!



KIEDY RANNE WSTAJą ZORZE

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Mateusz Głowacki
Czas: 29 min.


OPIS FILMU:

Lata 60. Polska. Wycieczka zakładowa jedzie autobusem na grzybobranie. Dyrektor ogłasza konkurs: kto znajdzie największego grzyba ma premię. Od samych grzybów dla wycieczkowiczów ważniejsze jest jednak podlizanie się panu dyrektorowi.


O REŻYSERZE:

Urodzony w 1982 roku w Brzegu Dolnym (Polska). Student Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyser i scenarzysta. Autor około 10 filmów krótkometrażowych, m.in. ,,Ryszard ' ' (2011, fabuła), ,,Kiedy ranne wstają zorze ' ' (2012, fabuła) oraz ,,Sonda o kobietach ' ' (2012, dokument).

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

2012 - Gdynia, Koszalin, Etiuda & Anima, MFNFF, Barejada, 2013 - Prowincjonalia

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

2012 - Gdynia Film Festival - Grand Prix w Konkursie Młodego Kina, Barejada - Nagroda Grand Misia Tribute to Bareja, 2013 - Prowincjonalia - Najlepszy film krótkometrażowy

Kadr z filmu Kiedy ranne wstają zorze  Kadr z filmu Kiedy ranne wstają zorze

Kadr z filmu Kiedy ranne wstają zorze



KRóLESTWO

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Bartosz Kruhlik
Czas: 14 min.


OPIS FILMU:

Pan Eugeniusz od kilkudziesięciu lat z powodzeniem produkuje kosiarki do trawy. Mimo podeszłego wieku, prowadzi swoją firmę z energią nastolatka. Po dniu pełnym pracy wraca do domu, gdzie oddaje się swojemu nietypowemu hobby.


O REŻYSERZE:

Bartosz KruhlikRocznik 85. Urodzony w Lubsku. Obecnie studiuje reżyserię w PWSFTViT w Łodzi.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

ASTERFEST, IFF (Macedonia 2013) KAN international Film Festival (Poland 2013) Festiwal Filmowy DRZWI (Poland 2013) OFF CINEMA International Documentary Film Festival (Poland 2012)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

brak

Kadr z filmu Królestwo  Kadr z filmu Królestwo

Kadr z filmu Królestwo



LUDZIE NORMALNI

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Piotr Złotorowicz
Czas: 24 min.


OPIS FILMU:

Słowa George'a Orwella "normalność nie jest kwestią statystyki" w pełni oddają zamysł fabularny filmu. Daniel, który właśnie wyszedł z więzienia, próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Nie jest to proste, musi opiekować się matką alkoholiczką i znaleźć pracę. Może przynajmniej nowa znajomość z poznaną ratowniczką medyczną przyniesie trochę szczęścia? Ludzie Normalni to ludzie z własnymi tajemnicami i słabościami. Ale też marzeniami na lepszą "normalność". Czy uda im się je zrealizować? (KFF)


O REŻYSERZE:

Piotr ZłotorowiczPiotr Złotorowicz urodził się w 1982 roku w Dębnie. Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Szczecińskiej. W czasie studiów na Politechnice kręcił swoje pierwsze niezależne filmy. Od 2006 roku studiuje na Wydziale Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Jego studencki film dokumentalny „Smolarze” (2010 r.) był prezentowany na około 120 międzynarodowych festiwali m. in DOK Leipzig. Na ponad 30 zdobył uznanie w postaci nagród i wyróżnień. Kolejny krótkometrażowy film w jego reżyserii, tym razem fabularny „Ludzie Normalni” (2011 r.),którego premiera miała miejsce na 51 Krakowskim Festiwalu Filmowym został doceniony m. in. na Plus Camerimage 2011 zdobywając srebrną kijankę za zdjęcia.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

ponad 20 pokazów na festiwalach międzynarodowych

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

-Łodzią po Wiśle (Poland)- 3 nagroda -Camerimage (Poland) srebrna kijanka dla Nicolasa Villegasa -Flicks International Film Fesitval - najlepszy film -KINOKI International Film Festival - najlepsza reżyseria -KAN - wyróżnienie -Lume International Film Festival - najlepszy film krótkometrażowy -OKFA KONIN (Poland) nagroda Młodego Jury -OKFA KONIN (Poland) 2 nagroda dla filmu studenckiego - Naoussa International Film Festival 2 nagroda - International Student Film Festival Pisek Grand Prix - Opolskie Lamy wyróżnienie - Nice short film festival nagroda za najlepszą rolę męską Piotr Głowacki - Kenya International Film Festival najlepszy film studencki - GoFFR – Grand Prix -stroke your fires najlepszy film studencki

Kadr z filmu Ludzie Normalni  Kadr z filmu Ludzie Normalni

Kadr z filmu Ludzie Normalni



MECHANIZM OBRONNY

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Dominik Matwiejczyk
Czas: 30 min.


OPIS FILMU:

Trzydziestokilkuletni Robert spędza wieczór w knajpie, upijając się i prymitywnie podrywając dziewczyny. W pewnym momencie, zaczepiony przez barmana, zaczyna snuć opowieść, w którą wplecione są jego wspomnienia z Iraku i Afganistanu. Okazuje się, że Robert jest byłym żołnierzem, który brał udział w obu interwencjach i misjach stabilizacyjnych. Generalnie pobyt wspomina jako bardziej "hardkorową" służbę poborowych w koszarach. Na pierwszym miejscu jest alkohol, który żołnierze pędzą, korzystając ze sprzyjających warunków. Do rozmowy przyłącza się barmanka Zuza, która studiuje nauki polityczne. Przedstawia się jako pacyfistka i próbuje tłumaczyć Robertowi, że wszelkie interwencje i misje wojskowe to nic innego jak mieszanie się w sprawy wewnętrzne suwerennych krajów. Wywiązuje się między nimi ostry konflikt, w którym każda ze stron próbuje przekonać do swoich argumentów.


O REŻYSERZE:

Dominik MatwiejczykDOMINIK MATWIEJCZYK, ur. 4.04.1979 we Wrocławiu. Reżyser, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny, właściciel studia filmowego PARADOX FILM. Za swoje filmy dostał ponad 50 nagród, m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii i Estonii. W 2004 jego debiut pełnometrażowy pt. KREW Z NOSA zgarnął główne nagrody m.in. na Lecie Filmów w Kazimierzu Dolnym, na Tofifest w Toruniu, na Festiwalu Wyszehradzkim we Wrocławiu i w konkursie kina niezależnego zorganizowanego przez TVP. Był także najlepszym polskim debiutem na Międzynarodowym Festiwalu Debiutów w Koszalinie. Rok później festiwale wygrywał jego kolejny film pt. UGÓR. Zdobył między innymi główną nagrodę w konkursie niezależnym na Festiwalu w Gdyni. Zadebiutował w kinie w 2006 roku, koprodukowanym z TVP filmem KRÓTKA HISTERIA CZASU, w którym główne role zagrali Kamilla Baar, Mateusz Damięcki, Małgorzata Foremniak, Wojciech Mecwaldowski i Marek Probosz. Pracował także jako reżyser serialu PITBULL, BIURO KRYMINALNE, RAJSKIE KLIMATY PIERWSZA MIŁOŚĆ. Do tego ostatniego pisał także scenariusze.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Festiwal Filmów Optymistycznych Rzeszów 2012 MFNFF Warszawa 2012 VI Festiwal Filmowy DRZWI Gliwice 2013

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Najlepsza Fabuła Niezależna na Festiwalu Filmowym DRZWI - Gliwice 2013

Kadr z filmu Mechanizm obronny  Kadr z filmu Mechanizm obronny

Kadr z filmu Mechanizm obronny



NASZA ZIMA ZłA

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Grzegorz Zariczny
Czas: 20 min.


OPIS FILMU:

Radka i Marzena wynajmują razem małe mieszkanie. Dziewczyny pracują jako pielęgniarki w zespole szkół specjalnych. Po godzinach dorabiają na odtruciach alkoholowych. 20-letnia Radka od dłuższego czasu stara się odzyskać opiekę nad swoim trzyletnim dzieckiem. Marzena choć ma 40 lat, to wciąż nie ułożyła sobie życia u boku jakiegoś mężczyzny. Dziewczyny mimo problemów trzymają się razem. Któregoś dnia Marzena prosi Radkę o zastępstwo. Radka nie wie, co się za tym kryje.


O REŻYSERZE:

Urodził się w 1983 roku. W 2008 rozpoczął kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem krótkometrażowych filmów „Marysina polana”, „Gwizdek” i „Nasza zima zła”.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

2012 - Gdynia, Koszalin, Kraków; 2013 - Tampere

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

2012 - Gdynia Film Festival - Nagroda Specjalna Jury

Kadr z filmu Nasza zima zła  Kadr z filmu Nasza zima zła

Kadr z filmu Nasza zima zła



POCAłUNEK

Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Filip Gieldon
Czas: 21 min.


OPIS FILMU:

Emilia, 20 lat, budzi się po imprezowej nocy w mieszkaniu, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ku jej zaskoczeniu osobą, która ją wita i gości nie jest mężczyzna, a kobieta. Matylda, 32 lata, twierdzi, że zanim znalazły się w łóżku, to właśnie Emilia pocałowała ją jako pierwsza. To pełna dramatyzmu i romantyzmu opowieść o pierwszym spotkaniu dwóch kobiet. Każda minuta tej znajomości wprowadza je w nieznane terytoria uczuć i namiętności.


O REŻYSERZE:

Filip GieldonFilip Gieldon urodził się w Sztokholmie w 1983 roku. Jego rodzice są Polakami. Studiował literaturę angielską i politologię na Uniwersytecie Sztokholmskim. Następnie udał się do Londynu, gdzie kontynuował studia z zakresu politologii, filmoznawstwa, poezji i scenariopisarstwo. Po powrocie do Szwecji spędził dwa lata ucząc się w Sztokholmskiej Szkole Filmowej, jednocześnie realizując program studiów z zakresu politologii na Uniwersytecie Sztokholmskim. Postanowił jednak powrócić do ojczyzny swoich rodziców, po tym jak został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest studentem czwartego roku Wydziału Reżyserii. Aktualnie zajmuje się promocją swojego debiutanckiego filmu pod tytułem „Pocałunek”.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Festivals and awards for „The kiss” (Pocałunek): Screened (or to be screened) at: March, 2013 „Svenska kortfilmsfestivalen” - Stockholm, Sweden „Lodzią Po Wiśle” - Warsaw, Poland April, 2013 „KanArt Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego” - Wrocław, Poland „Outview Film Festial” - Athens, Greece „Wegiel Student Film Festiwal” - Katowice, Poland „London Lesbian Film Festival” - London, Canada „LGBT Film Festival” - Warsaw, Gdansk, Łódź, Poznan, Katowice, Wrocław, Poland May, 2013 „Inside Out Toronto LGBT Film Festival” - Toronto, Canada „Freiburger Lesbenfilmtage” - Freigurg, Germany „Sicilia Queer Filmfest” - Palermo, Italy June, 2013 „London Fringe! Festival” - London, United Kingdom „Out Here Now: Kansas City LGBT Film Festival” – Kansas, USA „Młodzi i film” - Koszalin, Poland July, 2013 „Fire!! Mostra Internacional de cinema gai i lesbia” - Barcelona, Spain „Rio Festival Gay de Film” - Rio de Janeiro, Brazil „Qfest” - Philadelphia, USA „Sopot Film Festival” - Sopot, Polska „Lviv International Short Film Festival Wiz-Art” - Lviv, Ukraine „Houston International GLBT-Q Film Festival” - Houson, Texas. August, 2013 „Gaze International LGBT Film Festival” - Dublin, Ireland „Solanin Film Festiwal” - Solanin, Poland „Fargo-Moorhead LGBT Film Festival” - Fargo, USA September, 2013 „Gdynia Film Festival” - Gdynia, Polska „Naoussa International Film Festival” - Naoussa, Greece „Queer Lisboa Film Festival” - Lisabon, Portugal "Some Prefer Cake" Bologna Lesbian Film Festival - Bologna, Italy October, 2013 „Hamburg International Queer Film Festival” - Hamburg, Germany „Ft. Lauderdale Gay and Lesbian Film Festival” - Florida, USA November, 2013 „Rehoboth Beach Independent Film Festival” Delaware, USA Awards: „Sveriges kortfilmsfestival 2013” in Stockholm, Sweden. Best Film and Best Actor – Student Film Category. „Scicilia Queer Filmfest 2013” in Palermo, Italy. Jury Prize in the short film category and Best Actor – Agnieszka Źulewska. „LGBT Film Festival” in Poland. Audience Award for best short film. „Qfest” in Philadelphia. Jury Award for best short film.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Svenska Kortfilmsfestivalen - Najlepszy film i najlepszy aktor

Kadr z filmu Pocałunek  Kadr z filmu Pocałunek

Kadr z filmu Pocałunek



POTWóR

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Piotr Ryczko
Czas: 26 min.


OPIS FILMU:

Jak Piotruś zostaje brutalnie pobity przez kolegów w domu dziecka, pozostaje mu tylko ucieczka. Zaczyna się nowa podróż która zmieni jego życie na zawsze.


O REŻYSERZE:

Piotr Ryczko www.piotr-ryczko.com

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

36th Sarasota International Film Festival 2013 ECU - European Independent Film Festival 2013 22nd Arizona International Film Festival 36th Norwegian Short Film Festival 2013 37th Polish Film Festival in Gdynia 14th KAN ART Film Festival 2013 10th Wegiel Film Festival 2013 17th Zoom Zblizenia 2013 6th Two Riversides Film and Art Festival Quest Europe 2012 MFNFF 2012 MFNFF 2013 (nomination for best cinematography) Gliwicki Off Film Festival 2012 Etiuda and Anima - Polish Graduates 2012 X Panorama of Polish National Filmschool

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Best Short Film - 22nd Arizona International Film Festival 2013 Publics Choice Award - Quest Europe 2012 Best Director - 10th Wegiel Film Festival 2013 Special Regard - Quest Europe 2012 Best Cinematographer - 10th Wegiel Film Festival 2013 Publics Choice Award - Quest Europe 2012 Best Lead Actor - Quest Europe 2012 Nomination Award for Best Directing - Quest Europe 2012 Nomination Award for Best Cinematography - Quest Europe 2012 Nomination Award for Best Cinematography - MFNFF 2012 Nomination Award for Best Edit - Quest Europe 2012 2nd prize - 11th Gliwice Film Festival Off 2012 1st prize for Best Script - ING Script Competition

Kadr z filmu Potwór  Kadr z filmu Potwór

Kadr z filmu Potwór



RING

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Maciej Cendrowski
Czas: 22 min.


OPIS FILMU:

Michał ma 21 lat, jest zamknięty w sobie i jedynym ujściem dla jego emocji jest bokserski ring. Pewnego dnia po treningu nowy chłopak z klubu zabiera go do siebie do domu. Bogaty i wyluzowany - wydaje się być jego przeciwieństwem. Pozory jednak mylą.


O REŻYSERZE:

Maciej CendrowskiUrodzony w Warszawie. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, uczestnik Laboratorium Scenariuszowego organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich (edycja 2008), obecnie student reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Członek Koła Scenarzystów SFP.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Gdynia Film Festival 2012, Żubroffka 2012, Festiwal Filmowy Drzwi 2013

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Festiwal Filmowy Drzwi 2013 - Nagroda za montaż

Kadr z filmu Ring  Kadr z filmu Ring

Kadr z filmu Ring



STRAżNICY

Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Krzysztof Szot
Czas: 16 min.


OPIS FILMU:

Marek zostaje skierowany do służby na odludnym posterunku granicznym pośrodku gęstego lasu. Tylko ci, którzy mają przepustkę mogą minąć blokujący drogę szlaban. Na posterunku zjawia się małżeństwo z kilkuletnią córeczką. Mężczyzna nie ma kwitu dla siebie i dziecka. Nie zgadza się jednak, żeby jego żona szła dalej sama. Próbuje przekonać Marka, by przymknął oko i pozwolił im razem przejść. Doprowadzony do ostateczności decyduje się koczować z rodziną przy szlabanie.


O REŻYSERZE:

Reżyser i scenarzysta filmów krótkometrażowych oraz seriali telewizyjnych. Absolwent Wydziału Prawa UMCS w Lublinie, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Berlinale Talent Campus 2012.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

- Short Waves 2013 - 30th Busan International Short Film Festival 2013 (Korea Płd.) - Złote Mrówkojady 2013 (Lublin) - Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2013 (Wrocław)

Kadr z filmu Strażnicy  Kadr z filmu Strażnicy

Kadr z filmu Strażnicy



TERMINAL

Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Kuba Zubrzycki
Czas: 24 min.


OPIS FILMU:

W korytarzu szpitalnym spotykają się dwie pary. Młodzi ludzie spodziewają się dziecka, które lada chwila pojawi się na świecie, druga para to starsze małżeństwo, które zostało wezwane do szpitala by zidentyfikować zwłoki swojego syna. Kobiety pod nieobecność mężów zaczynają ze sobą rozmawiać. Okazuje się, że mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Obydwie bardzo cierpią, choć z różnych powodów, ale zdają sobie sprawę, że ich cierpienie ma wspólny mianownik. Starsza kobieta czeka na wezwanie lekarza i w myślach błaga opatrzność, by okazało się, że zaszła pomyłka i to nie jej syn leży w prosektorium. Śmierć syna oznacza, że na wszystko w jej życiu jest już za późno i wszystko, co miało jakikolwiek sens, odeszło bezpowrotnie. Dlatego kurczowo łapie się młodej dziewczyny, żeby ta nie przegrała swego życia.


O REŻYSERZE:

Kuba ZubrzyckiKuba Zubrzycki. ur 1981 w Lublinie. student 4 roku wydziału reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Autor filmów dokumentalnych o zespołach muzycznych Acid Drinkers, Behemoth.

Kadr z filmu Terminal  Kadr z filmu Terminal

Kadr z filmu Terminal



UN[DIGI]WORLD

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Daniel Kanka
Czas: 30 min.


OPIS FILMU:

12 osób, 12 charakterów, 12 różnych spojrzeń na jedno zalewające Internet zjawisko, social media. 30 minutowy dokument to pytanie o wpływ tego zjawiska na społeczeństwo. un[DIGI]world poszukuje kierunków komunikacji XXI wieku, analizuje współczesne relacje międzyludzkie, w końcu zmusza do refleksji - czy media społecznościowe to to tylko trend, kultura, a może już sposób na życie.


O REŻYSERZE:

Daniel Kankaun[DIGI]world jest debiutem reżyserskim Daniela Kanki.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Camerimage 2012 - pokaz specjalny filmów dokumentalnych, Cannes Film Short Corner 2013, Festiwal filmowy KAN 2013, Festiwal filmowy DRZWI 2013.

Kadr z filmu un[DIGI]world  Kadr z filmu un[DIGI]world

Kadr z filmu un[DIGI]world



VOCUUS

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Patryk Jurek
Czas: 18 min.


OPIS FILMU:

Po śmierci żony w wypadku samochodowym Paweł zostaje sam z córką Martą, z którą nigdy nie nawiązał więzi emocjonalnej. Zagubiona dziewczynka i załamany mężczyzna będą musieli odnaleźć siebie nawzajem w pustym domu.


O REŻYSERZE:

Patryk JurekReżyser, scenarzysta, montażysta, urodzony 14 lutego 1984 roku w Zawierciu. Absolwent Policealnego Studium Fotografii w Katowicach. W 2006 roku ukończył również reżyserię i montaż na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

 2012 - Koszaliński Festiwal Debiutów Młodzi i Film  2012 - Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada )  2012 - Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)  2013 - Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom-Zbliżenia )

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

 2011 - Patryk Jurek Grolsch Film Works nagroda za scenariusz przyznana na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Młodzi i Film  2011 - Agata Rudniewska Grolsch Film Works nagroda za scenariusz przyznana na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Młodzi i Film  2012 - Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada )-Nagroda Główna Offelia w kategorii: Fabuła za najlepiej opowiedzianą historię  2012 - Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada )-Nagroda Główna Offelia w kategorii: Niezależni za odkrywczy pomysł, znakomitą realizację i odważne aktorstwo  2012 - Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada )-Nagroda Główna Hamlet Jury Studenckiego  2012 - Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)- Frapa w kategorii: Bohater za przedstawienie intrygującej postaci, która w kontrowersyjny sposób próbuje radzić sobie ze stratą bliskiej osoby
 2013 - Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom-Zbliżenia )-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego

Kadr z filmu Vocuus  Kadr z filmu Vocuus

Kadr z filmu Vocuus



Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o Solanin Film Festiwal?

OFF TO MOC!

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego

Honorowy Solanin: Ryszard Bugajski

Honorowy Solanin: Wojtek Smarzowski

Solanin Film Festiwal : Zwycięzcy

5.Solanin Film Festiwal 2013: Zwycięzcy

4.Solanin Film Festiwal 2012: Zwycięzcy

3.Solanin Film Festiwal 2011: Zwycięzcy

2.Solanin Film Festiwal 2010: Zwycięzcy

1.Solanin Film Festiwal 2009: Zwycięzcy

4. Solanin Film Festiwal 15-19 sierpnia 2012 Nowa Sól - offowy festiwal filmowy 4. SOLANIN FILM FESTIWAL łączy w sobie przegląd najlepszych filmów światowego kina oraz konkurs kina niezależnego, który jest skierowany do młodych i ambitnych twórców. Festiwal odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2012 w nowej Soli.

 

KCP System: Dream CMS © 2024 Solanin Film Festiwal - OFF TO MOC!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. akceptuj ✓