KONKURS KINA NIEZALEŻNEGO KONKURS KINA NIEZALEŻNEGO

 

ANIMUS

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Patryk Jurek
Czas: 10 min.


OPIS FILMU:

Paweł Kędzierski jest "wskrzesicielem" hieną cmentarną. Wykopuje świeże zwłoki na zlecenia. Pewnej nocy na jednym z cmentarzy znajduje żywego noworodka. Postanawia zabrać go do domu i zaopiekować się nim.


O REŻYSERZE:

Patryk JurekPatryk Jurek urodzony 14 lutego 1984 roku w Zawierciu. Pasjonat kina gatunków. Absolwent Policealnego studium fotografii w Katowicach. W 2006 roku ukończył również reżyserię i montaż na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Od wielu lat współpracuje przy castingach do produkcji Tvn, reżyseruje i montuje programy telewizyjne, filmy offowe i teledyski.
Kolejno w 2009 i 2010 napisał i zrealizował piloty dwóch seriali telewizyjnych. Wyreżyserował, napisał scenariusze i zmontował dziewięć filmów offowych, z których każdy zdobył po kilka nagród na festiwalach filmów niezależnych. Jest współautorem scenariusza „Voocus”, który wygrał konkurs na scenariusz na Koszalińskim festiwalu Młodzi i Film w 2011 roku.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Festiwal Filmowy Drzwi w Gliwicach
Festiwal Efha w Bielawie
Festiwal Kan we Wrocławiu
Konkurs Spectaror na najlepszy horror

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Festiwal Filmowy Drzwi w Gliwicach - II miejsce w kategorii najlepszy film
Konkurs Spectaror na najlepszy horror - IV miejsce

Kadr z filmu Animus  Kadr z filmu Animus

Kadr z filmu Animus



BRUD

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Michał Wieliszewski
Czas: 18 min.


OPIS FILMU:

Film powiada o krótkim, lecz brutalnym rozdziale z życia młodej zgwałconej dziewczyny, Ani (Aniela Wiedemann). Bohaterka po feralnym incydencie odcina się od świata i rozpoczyna walkę z samą sobą, walkę o oczyszczenie.


O REŻYSERZE:

Michał WieliszewskiPóki co jestem filmowym amatorem, lecz z każdym kolejnym filmem, klipem, staram się robić to lepiej, uczę się na błędach i każdą następną produkcję podnoszę na "wyższy poziom". Lubię eksperymentować, tworzyć rzeczy różnorodne, nie zamykam się na żadne gatunki czy nawet formy, nakręciłem też kilka amatorskich teledysków itp. Nie wyobrażam sobie życia bez filmu, od dziecka starałem się iść w kierunku reżyserii, to co kocham w tym najbardziej to fakt iż za pomocą kina możesz przekazać widzom ważną dla Ciebie treść, a może nawet podarować cząstkę siebie.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

IV Ogólnoposlki Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Film zajął I miejsce w kategorii amatorskich filmów fabularnych na IV ogólnopolskim festiwalu filmów amatorskich KLAPS w Bydgoszczy.

Kadr z filmu Brud  Kadr z filmu Brud

Kadr z filmu Brud



CZŁOWIEK Z REKLAMÓWKĄ

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Jakub Polakowski
Czas: 22 min.


OPIS FILMU:

Tytułowy bohater to Edward Nożycoręki postkomunistycznej Polski. Ostentacyjnie inny i oporny na wszelkie trendy, idzie przez życie z oldscoolową reklamówką w ręku, a za jego plecami znajomi, rodzina i styliści przez wszystkie przypadki odmieniają słowo obciach. To nie tylko komediowa opowieść o nonkonformiście, ale i o naszym kraju - miejscu, gdzie niewinny zachwyt nad kolorowym światem Zachodu zmienił się z czasem w zblazowane pozerstwo.


O REŻYSERZE:

Jakub PolakowskiJakub Polakowski urodził się 16 marca 1978 roku. Jest absolwentem PWSFTViT.

Kadr z filmu CZŁOWIEK Z REKLAMÓWKĄ  Kadr z filmu CZŁOWIEK Z REKLAMÓWKĄ

Kadr z filmu CZŁOWIEK Z REKLAMÓWKĄ



DZIECIAK

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Bartek Tryzna
Czas: 10 min.


OPIS FILMU:

Historia oparta na faktach. Daniel wychodzi z kilkumiesięczną córeczką do sklepu po papierosy. Po drodze spotyka starych znajomych. Trafia z nimi na imprezę, gdzie poznaje ładną dziewczynę, która okazuje mu zainteresowanie.


O REŻYSERZE:

Bartek Tryzna, filmowiec amator. Z wykształcenia pedagog kulturoznawca.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

OFF PLUS CAMERA 2012 - w ramach konkursu Allegro Short LAB
CK OFF Przemyśl
Złote Mrówkojady 2012

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Finał konkursu Allegro Short LAB (OFF PLUS CAMERA)
Grand Prix Festiwalu CK OFF 2012

Kadr z filmu Dzieciak  Kadr z filmu Dzieciak

Kadr z filmu Dzieciak



LIST Z RZEKI

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Jarosław Piskozub i Maciej Jasiński
Czas: 5 min.


OPIS FILMU:

Bohater filmu w 1995 roku wygrał loterię wizową i z rodziną przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Po latach wraca do Polski sam. W liście skierowanym do żony wyraża żal i ukazuje jak wiele stracił 16 lat temu podejmując decyzję o wyjeździe z Polski..


O REŻYSERZE:

Jarosław Piskozub i Maciej JasińskiJarosław Piskozub (ur. 18.12.1985 w Bydgoszczy)

Od 2009 roku działa w Bydgoskiej Kronice Filmowej, gdzie z pasją tworzy filmy dokumentalne. Niezależnie zajmuje się fotografią klasyczną, tworzeniem klipów dla zespołów (m.in. Kazan ”sofronow”, Fisz Emade „zwierze bez nogi”) oraz muzyką.

Maciej Jasiński

ur. 2 sierpnia 1985 roku w Bydgoszczy
Od dwóch lat działam w Bydgoskiej Kronice Filmowej.
Filmy są moją pasją i z nimi chciałbym związać moje życie.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Camera Obscura 2011 Bydgoszcz
Żubroffka 2011 Białystok
Festiwal Filmowy Łapa 2011
XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia 2012
Zwierciadła Filmowe 2011

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

wyróżnienie, XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM Zbliżenia 2012

Kadr z filmu List z rzeki  Kadr z filmu List z rzeki

Kadr z filmu List z rzeki



NOCNA WIZYTA

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Piotr Chrzan
Czas: 24 min.


OPIS FILMU:

W zimową, mroźną noc wiejski lekarz zostaje wezwany do chorego człowieka. Kiedy przybywa na miejsce stwierdza, że człowiek ten nie żyje już od wielu godzin. Jednak żona zmarłego nie przyjmuje do świadomości faktu śmierci męża. Wciąż traktuje go jak żywą osobę. Chce żeby również lekarz traktował męża, jak zwykłego pacjenta. Lekarz początkowo się temu przeciwstawia, ale potem postanawia pomóc kobiecie w zaakceptowaniu tego co się stało. Film opowiada o tym jak trudno jest człowiekowi pogodzić się ze śmiercią.


O REŻYSERZE:

Piotr ChrzanZdobywca III nagrody w konkursie scenariuszowym Script Pro 2011; scenarzysta filmu fabularnego „Nie ten człowiek”; zdjęcia do kolejnej pełnometrażowej fabuły, której jest współautorem, ruszają w lipcu 2012 r.; autor sztuk teatralnych, za które otrzymał kilka nagród.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

m.in. Cape Winelands Film Festiwal, Cape Town, RPA; Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; Złote Mrówkojady w Lublinie; Festiwal Filmów Niezależnych w Przemyślu; został zakwalifikowany do konkursów w ramach: T-Moblie Nowe Horyzonty i Quest Europe

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Cape Winelands Film Festiwal - nominacja do Grand Prix
FFN w Przemyślu - nagroda Jury Młodzieżowego

Kadr z filmu Nocna wizyta  Kadr z filmu Nocna wizyta

Kadr z filmu Nocna wizyta



NON OMNIS MORIAR

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Mateusz Wojtyński
Czas: 7 min.


OPIS FILMU:

Film, nawiązujący w swej wymowie do łacińskiej sentencji Horacego, zrealizowany został przez trójkę studentów, którzy jako główną zasadę twórczą przyjęli bezpośredni kontakt z żywym człowiekiem, z realnymi postaciami „z krwi i kości”, ich problemami, marzeniami, troskami. Twórcy filmu porzucili zatem wszelkie formy fabularne i przemierzyli z kamerą Warmię i Mazury w poszukiwaniu zaskakujących historii i niezwykłych charakterów. Każdej z napotkanych osób zadali pytanie, jedno z tych egzystencjalnych, z tych, na które nie da się odpowiedzieć bez zastanowienia. Celem studentów było zarejestrowanie na taśmie reakcji mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, skonfrontowanych z myślą przewodnią pytania, a tym samym skłonienie ich do przemyśleń. Najistotniejsza była bowiem nie bezpośrednia, klarowna odpowiedź, lecz sam proces myślowy, pobudzenie czynnika uruchamiającego reakcję łańcuchową prowadzącą do wysnucia rozmaitych wniosków – wniosków, które być może zaowocują rozwojem nie tylko osobistym, ale również ewolucją świadomości społecznej, a co za tym idzie – progresywnymi zmianami naszej małej ojczyzny.


O REŻYSERZE:

Mateusz WojtyńskiZakochany w filmie, próbujący odnaleźć się w świecie kultury audiowizualnej. Marzyciel-realista. Na co dzień student informatyki i polonistyki.

Kadr z filmu Non Omnis Moriar  Kadr z filmu Non Omnis Moriar

Kadr z filmu Non Omnis Moriar



OBCY

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Karol M. Kowalski
Czas: 9 min.


OPIS FILMU:

Młody, charakterystyczny człowiek przybywa do hostelu. Dla istniejącej wspólnoty w pokoju, wydaje się obcy. Nie może wypowiedzieć nawet jednego słowa, ale sytuacja zmusi go do stawienia czoła swoim lękom i wyobrażeniom.


O REŻYSERZE:

Karol M. KowalskiUrodzony w 1989 r. w Krakowie, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny i Krakowską Szkołę Scenariuszową. Oprócz filmu zajmuje się również fotografią. Obcy to debiut fabularny.

Kadr z filmu Obcy  Kadr z filmu Obcy

Kadr z filmu Obcy



SUBSTYTUT

Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Maciej Wiktor
Czas: 13 min.


OPIS FILMU:

Wyniki badań wskazują, że Marek nie kocha swojej żony. Dostaje od doktora tabletkę mającą go uleczyć. Lek działa jednak inaczej, niż Marek się spodziewał.


O REŻYSERZE:

Maciej WiktorMaciej Wiktor – reżyser i scenarzysta (filmy i gry komputerowe), pisarz, wykładowca akademicki. Absolwent Psychologii, a także Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie doktoryzuje się w dziedzinie filmoznawstwa.

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

przyjęty do pokazów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2012 (sekcja Kina Niezależnego)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

2012 - Festiwalu Watch Out! (Macedonia) - zwycięzca w kategorii filmów krótkometrażowych

Kadr z filmu Substytut  Kadr z filmu Substytut

Kadr z filmu Substytut



TAKI TYP PTACTWA

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska
Czas: 12 min.


OPIS FILMU:

"One muszą być mocne! Wtedy wytrzymają." - podkreśla pan Zygmunt z czerwonej budki. Ta budka to jego sklep, siedzi w niej codziennie od 10:00 do 20:00. W budce są warzywa, owoce i wszelkie produkty spożywcze, a oprócz tego... gołębie w ogromnych ilościach. Pan Zygmunt karmi je, rozmawia z nimi i na każdym kroku podkreśla jakie są wyjątkowe. Wielu ludzi, którzy odwiedzają czerwoną budkę, nie chce wcale nic kupić, a tylko pogawędzić z panem Zygmuntem lub rzucić chlebek gołębiom, bo "u siebie" się wstydzą.


O REŻYSERZE:

Małgorzata GoliszewskaMałgorzata Goliszewska, rocznik 1985, studentka kierunku Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie i jednocześnie słuchaczka kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. W 2011 zrealizowała swój debiutancki dokument: Ubierz mnie .

POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:

Piękni dwudziestoletni, Warszawa, marzec 2012
Złote Mrówkojady, Lublin kwiecień 2012
Planete doc review, Warszawa, maj 2012
Krakowski Festiwal Filmowy, maj 2012

Kadr z filmu Taki typ ptactwa  Kadr z filmu Taki typ ptactwa

Kadr z filmu Taki typ ptactwa



Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o Solanin Film Festiwal?

OFF TO MOC!

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego

Honorowy Solanin: Ryszard Bugajski

Honorowy Solanin: Wojtek Smarzowski

Solanin Film Festiwal : Zwycięzcy

5.Solanin Film Festiwal 2013: Zwycięzcy

4.Solanin Film Festiwal 2012: Zwycięzcy

3.Solanin Film Festiwal 2011: Zwycięzcy

2.Solanin Film Festiwal 2010: Zwycięzcy

1.Solanin Film Festiwal 2009: Zwycięzcy

4. Solanin Film Festiwal 15-19 sierpnia 2012 Nowa Sól - offowy festiwal filmowy 4. SOLANIN FILM FESTIWAL łączy w sobie przegląd najlepszych filmów światowego kina oraz konkurs kina niezależnego, który jest skierowany do młodych i ambitnych twórców. Festiwal odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2012 w nowej Soli.

 

KCP System: Dream CMS © 2024 Solanin Film Festiwal - OFF TO MOC!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. akceptuj ✓